فارسی

جوانان کوردستان

اکثرکشورهای جهان در حالی به استقبال روز جهانی جوانان می روند که در کشوری آزاد زندگی می کنند و حکومت مربوطه تمام تلاش خود را برای آموزش و پرورش صحیح جوانان که یکی از وظایف این جوامع می باشد و همچنین تامین نیازهای آنان صرف می کنند.

برخلاف دیگر جوامع جوانان کورد در کوردستان ایران به دلیل وجود حکومتی فاشیستی و دیکتاتور از بیش تر حقوق و آزادی های فردی و عمومی محرومند.

هنگامی که روز جهانی جوانان با شعار «ساخت دنیایی بهتر به همراه جوانان» به منظور بها دادن به این قشر برای تامین نیازهایشان، از سوی سازمان ملل متحد نام گزاری شده، حکومت جمهوری اسلامی ایران با سیاست های دیکتاتورانه و ضد بشری به مخالفت با جوانان پرداخته و ضمن آزار و شکنجه جوانان با بهانه های مختلف وهمچنین هزاران جوان کورد را که پیشه کولبری دارند را به کام مرگ می کشانند.


و این جای امیدواری است که برای براندازی این حکومت فاشیست است که روزانه جوانان کورد در راه رسیدن ملتشان به آزادی به شیوه های گوناگونی مبارزه می کنند که در این راه جان خود را با سربلندی فدا می کنند.

جوانان کوردستان ایران، به همین دلیل است که سازمان ما علاوه بر تبریک این روز، فرصت را غنیمت شمرده تا وظیفه میهنی خود را به یاد آوریم و تلاش کنیم تا ما هم همچون دیگر جوانان ملت های آزاد در میهن خود به آزادی این روز را پاس بداریم و همچون دیگر جوانان جهان شاد زندگی کنیم و همچنین حکومت با دیدی مثبت به جوانان بنگرد نه تهدیدی برای براندازی حکومت شان.

روز جهانی جوانان را بر تمامی جوانان جهان به ویژه جوانان کوردستان مبارک.


٢٠١٨/٨/١٢میلادی
٢٧١٨/٥/٢١کوردی

 

mstefa hejri USA
 
مسئول اجرائی حزب دمکرات کوردستان ایران در ادامه دیدار و نشست‌های خود با هیئتی از روزنامه‌ی "واشنگتن پست" و نیز تعدادی از اعضای کنگره ایالات متحده آمریکا، دیدار و نشست‌هایی داشت.
 

wp 1452297355919

اعلامیه جهانی حقوق بشر بر این امر تاکید می‌کند که هر کسی از نظر قانونی حق ابراز عقیده و نظر شخصی خودش را دارد، این قانون مشتمل بر حق ابراز عقیده بدون هیچ گونه مداخله از جانب دولت‌ها یا ذی نفعان می‌باشد .

14328

اعتراضات مردم ایران از رژیم جمهوری اسلامی در دیماه سال گذشته در شکل عمومی آن حدود یکصد شهر را در بر گرفت، حداقل هزینه این خیزش جمعی برای مردم، دستگیری و زندانی کردن هزاران نفر، کشته شدن ٢٥ نفر( به گفته مسئولین رژیم) بر اثر سرکوب مردم تظاهرکننده توسط نیروهای سرکوبگر جمهوری اسلامی و کشته شدن ٥ نفر از دستگیرشدگان تحت شکنجه در زندان‌ها بوده است.

 

133878 5ef7b0ff477744e8a88d6a59f06d23e9

بحران مدیریتی جمهوری اسلامی ریشه در ساختار این نظام دارد که با گذشت زمان بیشتر نمود پیدا کرده است و بی‌گمان در آینده هم در سطحی وسیع‌تر و لاینحل بروز خواهد کرد و همین امر موجب می‌شود تا مردم عادی و حتی شهروندانی که کمتر تعلقات سیاسی دارند بهتر آن را درک کنند. در نوشته کوتاه پیش رو سعی بر آن است که فارغ از توتالیتر و تروریسم و نادیده گرفتن حقوق ملیت ها و اقلیت‌های مذهبی و زنان و... تنها و تنها از زاویه نظر یک شهروند نسبتاً عادی که کم و بیش به بررسی مدیریت سیستمی برای رفاه و آسایش و تولید در جامعه نگاه می‌کند، این تحولات منجر به بحران را، بررسی کنیم و فرآورده و فرآیند این مدیریت تنش آفرین را در گذشته و حال و آینده، مورد بازبینی قرار دهیم و به نوعی پیش‌بینی برسیم. آغاز به کار رژیم خمینی با اعدام و کشتار مخالفان و مسئولین نظام شاهنشاهی سابق موجب شد تا این رویه و شیوه برخورد با دگر اندیشان و مخالفان در مقابل سکوت ابرقدرت‌ها، نظام تازه تاسیس ولایت فقیهی را به گونه‌ای از اعتماد به نفس در اعمال زور و خشنونت برساند که بجز خود، مجال فعالیت به هیچ جریان دیگری را در جغرافیای فکری و طبیعی ایران ندهد.